ما 301ی ها
 

شیطان پرستی فلسفی

این نوع گرایش عبارت است از این که محور و مرکز عالم, انسان است. این شاخه از شیطان پرستی به پایه گذار این فرقه به نام آنتوان لاوی نسبت داده می شود.

این ونع شیطان گرایی نیز مانند 2 نوع دیگر یعنی دینی و گوتیک از مبنای اعتقادی یهودیت نشات گرفته است.

نام کامل بنیان گذار این فرقه, آنتوان شزاندر لاوی است. وی در 11 آوریل 1930 میلادی در شیکاگوی امریکا متولد شد و همراه خانواده اش به سانفرانسیسکو عزیمت کرد و تا زمان مرگش در آنجا ساکن بود. وی شخصیتی ناسازگار و ناهنجار داشت و در 17 سالگی ضمن فرار از تحصیل, به عنوان دلقک به یک سیرک پیوست. لاری در سال 1950 میلادی در دایره جنایی پلیس امریکا به عنوان عکاس مشغول به کار شد که تاثیر زیادی از کارش گرفت.

آنتوان در سال 1952 با کارول لنسیگ ازدواج کرد, اما بنابه دلایلی از جمله التزام نداشتن به اصول اولیه اخلاقی و پایبندی به روابط خانوادگی و شیفتگی به زن دیگری به نام داین هگارتی از همسر اولش جدا شده و از سال 1960 به بعد روابط نامشروعی را با وی آغاز کرد. لاوی صاحب فرزند نامشروع از هگارتی شد که هرگز با وی ازدواج نکرده بود.

وی همچنین علاقه وافری به نوازندگی پیانو داشت و طبق اطلاعات موجود در این سال ها روابط جدی و پردامنه ای را با برخی عناصر سازمان CIA همچون مایکل آکینو برقرار کرد. این فرد مرتبط با سازمان جاسوسی امریکا در 30 آوریل 1966 در حالی که برای جمعی از اعضای حلقه های سری دایره اسرارآمیز با سری تراشیده سخن می گفت, مدعی بنیان گذاری کلیسای شیطان شد.

لاوی کتابی را با عنوان انجیل شیطان و کتاب دیگری نیز با نام آیین پرستش شیطان به چاپ رساند. روز مرگ لاوی با نام هالووین در امریکا شناخته می شود.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 23 آذر 1389 توسط NA2SER
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : آدمک
قالب وبلاگ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic