ما 301ی ها
 
1. دروزی‌ها
دروزی‌ها اقوام مهاجری هستند كه از مناطق غربی كشور طی فاصله زمانی حداقل 10 قرن پیش به دلیل آزارهای حكومت وقت بر علیه شیعیان فراری شده و در مناطق از فلسطین اشغالی ، سوریه ، لبنان و ... سكنی گزیده اند .
برخی از مورخان و كارشناسان ادیان بر این باورند كه دروزهای " درون‌گرا " نوعی از شیطان‌پرستی را اختیار كرده‌اند و ریشه‌هایی از ایشان نیز در عراق و ایران (مناطق غرب كشور ایران) مستقر هستند و دارای معبد مقدس می‌باشند .
2. گنوسی‌ها
با فرض صحیح‌تر استنادهای تاریخی دقیق انتصاب شیطان‌پرستی به فرقه گنوسی منشعب از اهل حق می‌باشد كه آشكارا به شیطان‌پرستی روی آورده‌اند.
در این رابطه باید متذكر شد بانیان " تقدیس ابلیس " در تصوف دارای قدرت تاریخی زیادی می‌باشند و آنچنانكه در تاریخ و توسط ایشان آورده شده افرادی همچون احمد غزالی ،‌ ذوالنون مصری و سنایی از پایه‌گذاران اولیه شیطانیسم در میان مسلمانان بوده‌اند .
طبیعی است فرق تصوف نیز مجموعا تحت تاثیر این اقطاب بوده و شكل‌گیری شیطان‌پرستی در میان ایشان (آنگونه كه در فرقه گنوسی دیده می‌شود) امری بدیهی است .
لكن گنوسی‌ها از جذب ،معاشرت و رویارویی با سایر مردم پرهیز داشته و در چند دسته كوچك به مراسمات خاص شیطان‌پرستی همچون قربانی و حج شیطان و... می‌پردازند .
6) ورود شیطان‌پرستی به ایران (جدید)
نوع جدید شیطان‌پرستی طی یك بازة زمانی 10ساله با چند وقفه به ایران ورود یافته‌
است .نوشته شده در تاریخ سه شنبه 23 آذر 1389 توسط NA2SER
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : آدمک
قالب وبلاگ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات