ما 301ی ها
 

فلاور Flower Horn

فلاور هورن یگی از زیباترین ماهیهای آب شیرین است که نسبت به سیکلید های دیگر قیمت بالایی دارد فلاور هورن دارای گونه ها ورنگ های متنوعی است برای هر چه زیبا تر شدن رنگ فلاورها میتوانید انها را با غذا های زنده و کاهو واسفناج تغذیه کنید که رنگ ماهی شما را زیبا تر میکند همچنین میتوانید از غذاهای رنگدانه که برای رنگ دهی به بدن ماهی ها مخصوصا فلاور ساخته شده استفاده کنید .

   


فلاور هورن یگی از زیباترین ماهیهای آب شیرین است که نسبت به سیکلید های دیگر قیمت بالایی دارد فلاور هورن دارای گونه ها ورنگ های متنوعی است برای هر چه زیبا تر شدن رنگ فلاورها میتوانید انها را با غذا های زنده و کاهو واسفناج تغذیه کنید که رنگ ماهی شما را زیبا تر میکند همچنین میتوانید از غذاهای رنگدانه که برای رنگ دهی به بدن ماهی ها مخصوصا فلاور ساخته شده استفاده کنید بعضی ها اعتقاد دارند که ماهی فلاور ماهی دو رگه است که از جفت گیری دو نوع دیگر از سیکلیدها به وجود امده است فلاورها تا 30 سانتی متر رشد میکنند ماهیهای بسیار خشنی هستند که حتی به هم نوعان خویش رحم نمی کنند و به انها اسیب میرسانند ازماهی های هیبرید هستند اسم علمی ندارند در عوض اسم چینی دارن عده ای عقیده دارن که پیدایش این ماهی بر اثر جهش ژنتیکی سیکلید هاست ولی دلایل زیادی هست که این ماهی در اثر جفت گیری های انتخابی بشری بدست اومده.


شرایط سخت اکواریوم رو از لحاظ دما، سختی اب و پ هاش و نیترات رو تحمل میکند ولی بهترین پ هاش برای انها 7 تا 7.8 هست. ودمای 27 تا 32. مثل تمام سیکلید ها فضای بزرگ برای شنا و مخفیگاه رو در اکواریوم دوست داره ولی به گیاه طبیعی جور نیست. شن کف رو هم بهم میریزه. تا 30 سانت رشد میکنند.در سطوح میانی و کف اکواریوم شنا میکنند تقریبن انواع غذا هارو میخورن چه زنده و چه خشک ویا فریز شده.ماهی بسیار مهاجمی هست و عمومن با ماهی دیگری سازگاری ندارد بهتراست با دست به او غذا ندهید!بعضی عقیده دارند که با سیکلید های بزرگ میشود نگهداری بشود این ماهی برای رشد خوب احتیاج به 200 لیتر أب دارد
فلاور ها معمولا عادت دارند برای خودشان 1 مکان یا چند نقطه در آکواریوم را انتخاب کرده و آن را گود میکنند و آنجا را به مکانی امن برای استراحت و زندگی اتخاب مینمایند در بالغین این رفتار برای نگاهداری تخم ها و بچه ماهیان درون این گودال نیز دیده میشود در مورد تعیین جنسیت این ماهی باید گفت نوع نربالغ روی سرش برامدگی وجود دارد ولی نوع ماده چنین نیست نربالغ دارای رنگ زیبا ترومتنوع تر نسبت به ماده است ماهی ماهی نر لبهای پهن و ضخیمتری نسبت به ماده دارد و کمی دهانش بزرگتر است نوک لوله تخمدان درست شبیه تخم و لبه آن گرد است نوک لوله اسپرم نر شبیه به نوک قلم نی و زوکی شکل است. در مورد فلاور هورن , باید بدونید ماهی ماده هم میتونه رو سرش برامدگی داشته باشه , و با توجه به گونه اش دارای رنگهای بسیار زیبا باشه که خیلی از نرها نداشته باشن,شناخت فلاور نر و ماده با اسکار تفاوت داره خیلی مشکل تره.برای تغذیه آنها بهتر است از پروتپین های خالص استفاده شود مانند دل گاو گوشت میگو ویا ماهیان ریز.در اینجا انواع غذا های مرسوم فلاور را در عکس زیر داریم:MegaHead Oceanfree -Tetra luohan-Head up و...


  تکثیر فلاور مانند اسکار است فقط باید توجه داشت که برای تکثیرنر وماده بالغ را در کنار هم قرار دهید اگر نر وماده همدیگر را برای جفت گیری پذیرفتند که هیچ ولی اگر نوع نر ضربات شدیدی را به ماده وارد کرد خیلی زود بین ماهی نر وماده یک شیشه قرار دهید و پس از یک هفته شیشه را از بین انها بر دارید اگر دوباره ماهی نر خشونت به خرج داد انگاه یا ماهی نر ویا ماده را عوض میکنیم وهمین کار را انجام میدهیم تا جفت مناسب را پیدا کنیم این ماهیان در حدوده 1000 تخم میگذارند در صورتی که شما ماهی ماده را در صورت ضربات ماهی نر کنترل نکیند و جدا نکنید منجر به مرگ حتمی ماهی ماده خواهد شد
شرایط خلقی ماهی نر برای عملیات جفتگیری یکی از حیاتی ترین مسائل است بعد از تمیز نمودن محل تخم ریزی بوسیله ماهی نر و تخم گذاری از سوی جفت فلاور به مدت 3 الی 4 روز طول خواهد کشید که تخمها به لارو و بعد از 5 الی 6 روز به بچه ماهی تبدیل شده و میتوانند تغذیه نمایند و دیگر نیازی بوجود والدین آنها نیست 

در آخر میتوان گفت بسیار ماهیان زیبا و جالبی اند که من خودم هم از آنها دارم.

انواع فلاور

شما انواع مختلف این ماهی زیبا وگرانبهارا میتوانید درصفحه ی موجود در این وبلاگ مشاهده کنید.

طبقه بندی: موبایل، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 15 فروردین 1390 توسط NA2SER

• نام علمی : synspilus Vieja
• نام رایج : گل ماهی شاخ
گروه • : Cichlids
• زیستگاه : امریکا مرکزی ، مکزیک ، گواتمالا ، بلیز.
• اندازه : 30 سانتی متر.
• Biotope : رودخانه ها ، دریاچه ها
• رفتار اجتماعی : گل شاخ ماهی بسیار ارضی و بسیار تهاجمی.
آن ها معمولا ماهی های دیگر را تحمل نخواهد کرد ، و اغلب خوردن ماهی های کوچکتر که مناسب را در دهان خود
• رژیم غذایی : غذای پلت
• اصلاح : آسان کاملا
• تانک : حداقل 300 لیتر
• جمعیت : 2-4 زوج برای 1000 لیتر
• دکوراسیون : سنگها و ریشه.
• درجه حرارت : 25-26 درجه سانتی گراد
pH • :> 8.
• سختی :> 8،4 NK °
• طول عمر : 8-10 سال
توضیحات : همانطور که در برخی از گزارش ها اعلام شد ، گل شاخ ماهی نیز به عنوان "جهش یافته" نژاد از ماهی شناخته شده است. مطمئن باشند که این فقط یک ادعا. ما می خواهیم به استرس است که ماهی شاخ گل از طریق تعداد زیادی از پرورش انتخابی صلیب رفته به منظور داشتن بهترین ویژگی های گونه های مربوطه از خانواده ماهی Cichlid. به عنوان مثال ، بیشتر پرورش دهندگان هستند تلاش برای تولید گل شاخ با برآمدگی بزرگتر گردن در پیشانی ، بهتر است رنگ امیزی ، bolder سیاه و سفید مارک در بدن (که در زمان های شبیه حروف چینی) ، باله های ظریف تر ، پهن تر و بدن است. بدون مواد شیمیایی ، بیولوژیک یا مهندسی ژنتیک شده اند گنجانیده شده در صفات / صفات از شاخ گل را بهبود بخشد. بنابراین ، ادعا می کنند که این ماهی های جهش یافته بی اساس است.
چینی تماس شاخ گل cichlid "لو هان هوآ".

این ماهی بسیار مقاوم است و می تواند شرایط آب مناسب هستند که برای بیشتر نژادهای ماهی آکواریوم نمی ماند. این هم بخشی از علت اینکه چرا شاخ گل است و توسط بسیاری از علاقمندان به ماهی گرمسیری دریافت کرد. اما ایده آل در سطح pH آب را باید در حدود pH 7 تا 7.8 pH با محدوده درجه حرارت آب بین 27 درجه سانتی گراد به 32 درجه سانتی گراد برای معتدل / منطقه از آب و هوای سرد ، تنها کاری که باید بخاری آب معمولی است. با توجه به اندازه آکواریوم ، سعی کنید حداقل 4 متر (طول) توسط 2 فوت (عرض) آکواریوم. مخزن باید در مد Cichlid معمولی تزئین شده ، ارائه فضای باز برای شنا و نیز غارها و تخته پاره روی اب برای پنهان کردن. گیاهان پلاستیکی به عنوان بهترین آنها را حفاری. آنها بسیار تهاجمی در طبیعت. توام با ماهی های دیگر بهتر است ، به خصوص ماهی های کوچکتر نیست. برخی از احزاب ادعا کرده اند که ما می توانیم "بازی" با شاخ گل و گیاه. در واقع ، گل شاخ در واقع در تلاش برای خلاص شدن از شر "مزاحم" (می شود آن را با چوب یا دست یک فرد).
بنابراین ، بهتر است که دست ما را نگه می داریم تا خودمان را به عنوان ماهی کاملا نیش تند و زننده بسته به اندازه ماهی است.

Sexing شاخ گل را می توان اقدام به راه های زیر : دقیق ترین راه نگاه منفذ مقعد از ماهی است. ماهی نر دارای یک منفذ پنجم شکل مقعد. همانطور که برای زن ، آن را به تو داشته باشد -- منافذ شکل مقعد. به طور کلی ، آن را ساده تر خواهد شد رابطه جنسی از ماهی هنگامی که آن را در حدود 4 اینچ در طول به را تشخیص دهد.
اصلاح باید نمونه ای از هر یک از سهام پدر و مادر بزرگ مانند Cichlasoma Trimaculatus یا Cichlasoma Festae.
همانطور که بسیاری به 1000 تخم مرغ ها معمولا بر روی یک سطح صاف مانند یک تکه ای از تخته سنگ و یا گاهی اوقات در سنگ مخزن در پایین گذاشته. تخم مرغ های زن و مرد محافظت همه دیگران دور نگه دارید. تخم مرغ خواهد شد در حدود 3 روز تخم و سپس سرخ خواهد شد در بستر که در آن پدر و مادر خود را ادامه خواهد مراقبت به چاله بزرگ نقل مکان کرد.
پس از حدود 5 روز سرخ می شنا آزاد است و می تواند به تغذیه مواد غذایی کوچک مورد نیاز برای رشد.
این تصویر فلاور من از نوع ZZ است.(عکس دوم)طبقه بندی: ماهی ها، 
برچسب ها: فلاور هورن Flower horn(مقاله ی دوم)،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 15 فروردین 1390 توسط NA2SER
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : آدمک
قالب وبلاگ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic